כולם יודעים עד כמה המחשב תורם לנו ביום יום למגוון של פעילויות, כך שלפעמים לא ניתן לתפוס איך הצלחנו להסתדר בלעדיו לפני. תחום נוסף שזוכה להתפתחות רבה בזכות המחשב הוא תחום הדמיית מחשב.

מטרתה של הדמיית מחשב היא לשקף דגם או תמונה בצורה של תלת ממד, כל מיני אובייקטים לפני ייצור או בנייה. ההדמיה מעלה את המציאות של האובייקט על המחשב באופן מוחשי ומדויק. להדמיית מחשב יש אספקטים רבים והיא מעניקה שירותים לפענוח של מודלים בהרבה תחומי עניין כגון: אדריכלות, עיצוב, רפואה, הייטק ומדיה ועוד.

הדמיה ממוחשבת בעולם הרפואה

הדמיית מחשב ברפואה היא נחוצה מאוד, מטרתה העיקרית היא אבחון או בדיקה של אברים פנימיים, ובכך היא מונעת בדיקה פולשנית. ניתן היום גם לערוך ניתוחים בעזרת הדמית מחשב, מה שחוסך בעולם הרפואה הרבה סיכונים שיכולים להיגרם בניתוחים כירורגיים. גם הפעולה היא הרבה יותר סטרילית ופשוטה במידה וקיימים כל אמצעי ההדמיה הדרושים.

הדמיה ממחושבת בעולם האדריכלות

הדמיות שמגיעות מתחום האדריכלות מיועדות להמחשה של דגם או מודל ארכיטקטוני. המודל בהדמיה אדריכלית מעניק המחשה מאוד ברורה ותלת ממדית של המבנה בחלל. ההמחשה מיועדת ללקוחות שמזמינים את המבנה לשינויים על גבי המודל בהדמיה ועל פרופורציות בסביבת החלל שלו ועוד. על מנת שההדמיה תצליח להשיג את המטרה משקיעים בה משאבים רבים כמו זמן וכסף. אך הדמיה ממוחשבת חוסכת הרבה טעויות על הדרך ומספקת פתרונות רבים ושינויים שלא היה ניתן לבצע אילולא היא הייתה קיימת.

הדמיה ממוחשבת בעולם העיצוב

גם מעצבי פנים נעזרים בשירות של הדמיות מחשב, באמצעות ההדמיה הם יכולים לתכנן איך יראה עיצוב הבית על עוד הוא רק על המחשב וכך לנסות מגוון של וריאציות עיצוביות עד שהם מגיעים לתוצאה המקסימלית. ניתן לתאר באמצעות הדמיה ממוחשבת איך יראה עיצוב הבית עוד מהפרטים הקטנים ביותר ועד הגדולים ביותר. ההדמיה מאפשרת אינדיקציה מעולה למעצב ולתכניות שהוא מתכנן.

עוד הדמיות מחשב

הדמית מחשב מעניקה פתרונות בהרבה תחומים ומסייעת להגיע לתוצר מושלם. ניתן לראות הדמיה גם בתעשיית רכב, הדמיות מחשב שבודקות את תפקודו של הרכב, או באופנה ועיצוב בגדים, תוכנות הדמיית מחשב הן חלק מעולמם של מעצבי הבגדים כיום, זה מאפשר משחק עם הבגד עוד לפני הייצור ורק בסוף מתרגמים את המוצר הסופי שעל המחשב למוצר מוחשי ומושלם.